Lekce baskytary

Ať už jste zkušenější hráči, kteří si chtějí doplnit mezery ve vzdělání, nebo úplní začátečníci, kteří si právě pořídili nástroj, můžete se ke mě stavit na hodinu, případně docházet pravidelně. Scházet se budeme v mém domácím studiu v Brně, možná je i výuka online. 

Výuku se snažím stavět zejména na hraní reálného repertoáru - ať už to jsou etudy, jazzové standardy nebo rockové covery. Měly by to být skladby, které studenta baví a nebude se do nich muset nutit. Pokud chceme sledovat skutečný pokrok, je to pochopitelně potřeba proložit studiem teorie, techniky a poctivým cvičením.

Dle mého názoru je nejlepší, když se tyto věci spojí, a technická cvičení i probíraná teorie vychází ze skladby, kterou hrajeme. Nejen, že to poskytuje skvělou motivaci pro plnění hráčských povinností, ale spojení teorie s praxí také pomůže mnohem rychleji pochopit, jak vlastně věci v hudbě fungují, což nám umožní naučit se lépe "slyšet" hudbu; improvizovat, skládat, ale také si třeba zapamatovat složitější party nebo celé skladby.

Vždy se snažím studenty směrovat k tomu, aby byli funkční muzikanti s pokud možno co nejrširším rozhledem, aby chápali hudební teorii a uměli ji aplikovat, znali co nejvíce hudebních stylů a měli dobrou techniku hry na nástroj. Samozřejmě si také uvědomuji, že různí studenti mají různé potřeby, a že ne každému se líbí všechno. Individuální přístup je zásadní součástí mé výuky.

Pokud si chcete domluvit lekci nebo máte jakékoliv otázky, ozvěte se, rád vám odpovím!

Cena za jednorázovou lekci: 500 Kč

Cena za balíček pěti lekcí: 2000 Kč