Další služby

Seřízení nástroje

V dnešní době není nutné utratit hromadu peněz za solidní nástroj. I levnější basy můžou být funkční, pohodlné a spolehlivé. Je ale důležité si uvědomit, že aby mohli výrobci u takových modelů srazit cenu, těmto nástrojům se často nedostane tolik pozornosti při továrním seřízení, jako to bývá u nástrojů z vyšších řad, protože pochopitelně platí, že čas jsou peníze. Pokud chceme z takového nástroje dostat maximum, je důležité mu věnovat nějakou péči. To stejné platí i u starších nástrojů, na které vlivem času působí změny teploty, vlhkosti i únava materiálu.

Už od svých hudebních počátků jsem si vždy seřizoval všechny své baskytary. Časem, když jsem nabral více zkušeností, jsem začal seřizovat nástroje i basistům a kytaristům kolem sebe. Pokud máte pocit, že se vám na nástroj nehraje pohodlně, struny jsou moc vysoko a i přesto v některých místech stále drnčí o pražce, nebo vám v některých polohách neladí tóny na hmatníku, i když jste se právě naladili podle ladičky, profesionální seřízení tyto problémy zpravidla vyřeší a pomůže vám naplno využít potenciál vašeho nástroje. 


Lekce audio produkce a práce v Reaperu

Nahráváte si hudbu, videa nebo podcasty, ale nejste spokojení s výsledným zvukem? Chtěli byste umět vytvořit kvalitní nahrávku, ale nevíte kde začít? Potřebujete poradit, jaký zvolit mikrofon, jak nastavit gain-staging, jak používat ekvalizér, kompresor nebo noise-gate? Rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Nahrávací technologie je v dnešní době na tak vysoké úrovni,  že i se základním vybavením je možné udělat nahrávky v profesionální kvalitě, když víte, jak na to.

Veškerou práci se zvukem dělám v programu Reaper. Pokud jej používáte, můžu vám také pomoci se v něm lépe zorientovat a seznámit se s jeho funcemi a možnostmi, které nabízí.


Překlad, titulky

Než jsem se začal věnovat hudbě na plný úvazek, studoval jsem překladatelství Anglického jazyka a nějakou dobu jsem se tím i živil. Posledních pár let se tomu už tolik nevěnuji, ale pokud by se objevila nabídka překládat literaturu nebo články s hudební tématikou, případně vytvořit titulky k hudebně zaměřenému filmu nebo dokumentu, nejspíš bych se do toho s radostí pustil.


Voice-over

Můžu pro vás namluvit a nahrát voice-over v českém nebo anglickém jazyce, případně poskytnout prostor a nahrávací techniku. Pokud máte zájem, na vyžádání vám můžu poslat ukázku.